28. Kvě 2024

Co očekáváte od dalšího vzdělávání?

Jaký způsob získávání znalostí je nejúčinnější?

Ve stále více digitalizovaném světě je ochrana citlivých dat a informačních systémů stále důležitější. Navzdory rostoucímu povědomí o kybernetické bezpečnosti se však mnoho organizací často spoléhá pouze na tradiční modely školení, při nichž se jejich zaměstnanci fyzicky setkávají v učebnách.

Školení na místě (prezenční) má své výhody, ale někdy je vhodnější interní školení nebo online verze.

Proto doporučujeme, abyste si individuálně promysleli, co od školicího programu očekáváte, a na základě toho si vybrali. V následujícím textu jsme pro vás stručně shrnuli pár základních faktů:

Prezenční školení

Školení na místě je klasikou v oblasti dalšího vzdělávání a v mnoha případech je tato možnost skutečně tou nejlepší volbou. Například když je žádoucí výměna zkušeností s lektory nebo navazování kontaktů v novém prostředí - mimo tzv. komfortní zónu. Práce ve skupinách může také vést k intenzivnějšímu dialogu na místě. Občerstvení a nápoje zajišťujeme my, dokumenty a infrastrukturu zajišťuje rovněž poskytovatel. Vašim jediným úkolem je dostat se na místo školení a jakmile jste zde, můžete se soustředit pouze na učení a vytváření nových kontaktů či vazeb.

In-house školení

V případě speciálních a na míru šitých školení, jako je in-house školení, může mít smysl pozvat školitele přímo do firmy a spojit tak oba světy. Výuka přímo ve firmě, společně s kolegy a manažery, na konkrétních příkladech z vašeho oboru je jednou z nejefektivnějších metod. Všechna veřejná školení CIS lze objednat 1:1 jako vnitropodnikové školení. To přináší cenové výhody, zejména pro velké společnosti, protože odpadají náklady na cestování, externí prostory, stravování a podobně. Jako in-house školení lze objednat i jednotlivé moduly kurzů, díky čemuž jsou tak všechny školicí programy poskytovány výhradně vám.

Online kurzy

Obsah online kurzu je přístupný odkudkoli. Odpadají tak náklady na cestování a ubytování, které by mohly být investovány přímo do samotného školení. Účastníci se mohou sami rozhodnout, zda dají přednost učení ve známém prostředí doma, v kavárně nebo v práci, což pozitivně ovlivňuje jejich úspěšnost při učení. Online kurz navíc často nabízí interaktivní prvky a praktické případové studie, díky nimž je učení zajímavé a praktické.

Certifikáty, akreditace

Obecně však není rozhodující ani tak samotný typ vzdělávacího kurzu, jako spíše jeho celkový rámec. U některých kurzů získáte pouze stručný, základní přehled, popř. pouze okusíte nějaké téma. Pokud však hledáte komplexní školení, které zároveň podpoří vaši kariéru, může být vhodné poohlédnout se po akreditaci a kvalifikaci ověřené zkouškou a certifikátem. Díky akreditaci jsou osobní certifikáty CIS úředně uznávané dokumenty s mezinárodní reputací.

Máte další otázky k našim vzdělávacím kurzům? Jsme připraveni vám nabídnout své služby online i přímo u vás. Napište nám 

20. Kvě 2024

Online kurz: Refreshing kurz pro manažery a auditory IS

2024: nový termín

17. Kvě 2024

Podrobněji o TISAX®: 12 cílů hodnocení

Bezpečnost informací v automobilovém průmyslu

15. Kvě 2024

Podrobněji o TISAX®: tři úrovně hodnocení

Bezpečnost informací v automobilovém průmyslu

02. Kvě 2024

TISAX®: Bezpečnost informací v automobilovém průmyslu

V rychlém pruhu

22. Dub 2024

ISO 42001 – nová norma pro umělou inteligenci

První světový standard pro umělou inteligenci

06. Bře 2024

Budoucnost AI a vlastnictví dat

Balancování mezi AI, bezpečností informací a vlastnictvím dat - II.část

29. Úno 2024

Ztrácíme kvůli AI kontrolu nad svými daty?

Balancování mezi AI, bezpečností informací a vlastnictvím dat

19. Úno 2024

Norma EN 50600 podporuje udržitelnost

12. Úno 2024

Nově jsme certifikačním orgánem pro EN 50600

Nyní v naší nabídce!

05. Úno 2024

Barometr rizik: kybernetické útoky

Celosvětové riziko číslo 1

12. Led 2024

DORA – Odolnost ve finančním sektoru

Zákon o digitální provozní odolnosti

04. Led 2024

Významné legislativní novinky v oblasti kybernetické bezpečnosti v roce 2024

Zákony a směrnice zabývající se bezpečností informací

+420 733 180 494