22. Kvě 2023

Etický hacking jako trend v bezpečnostním průmyslu

Chcete vědět, jak je vaše společnost zabezpečená? Nechte se hacknout!

Ve stále více digitalizovaném světě se společnosti při provádění obchodních procesů a poskytování služeb na trhu spoléhají na IT systémy a sítě. Současně jsou však také vystaveny stále většímu riziku kybernetických útoků, které mohou jejich systémy a data ohrozit, způsobit značné finanční škody a poškodit jejich pověst.

Co tedy můžete dělat proaktivně? Máme pro vás několik tipů a triků!

Aby se tato rizika minimalizovala, stále více společností se obrací k etickému hackingu, známému také jako white hat hacking. Jedná se o metodu, při níž odborníci testují bezpečnostní systémy společností na zranitelnost a potenciální hrozby tím, že se do nich pokoušejí proniknout nebo simulují útoky. Na rozdíl od black hat hackerů, kteří tyto metody používají ke způsobení škody nebo krádeži dat, jsou etičtí hackeři najímáni společnostmi, aby odhalili zranitelná místa a mohli je opravit.

Jaké výhody z toho mohou mít společnosti?

Výhody etického hackingu jsou pro firmy zřejmé: mohou minimalizovat riziko ztráty dat a kybernetických útoků a zároveň zajistit, aby jejich bezpečnostní systémy byly odpovídajícím způsobem aktualizovány a odolávaly tak nejnovějším hrozbám. Organizacím také umožňuje zlepšit svou image tím, že zákazníkům a partnerům dávají najevo, že dbají na své zabezpečení.

Etičtí hackeři používají k identifikaci a odhalování zranitelných míst různé techniky a nástroje. Patří mezi ně penetrační testy, útoky prostřednictvím sociálního inženýrství, nástroje pro síťovou analýzu a skenery zranitelností. Spolupráce s etickým hackerem se tak ukazuje jako důležitá a životaschopná součást komplexního bezpečnostního plánu společnosti.

Etický hacking je však také složitý proces, který vyžaduje skutečně specializované dovednosti a znalosti. Společnosti by proto měly opravdu pečlivě zvážit, zda si na tuto činnost zaměstnají osobu interně, nebo zda si najmou externího dodavatele takového služby. V každém případě by se mělo jednat o spolupráci se zkušeným a kvalifikovaným etickým hackerem, aby byl potenciál této metody využit plně.

Ve světě, kde jsou kybernetické útoky stále častější a sofistikovanější, je etický hacking důležitou součástí strategie zabezpečení IT ve firmách. Tato metoda je malým dílkem skládačky pro minimalizaci rizik. I díky ní tak mohou firmy zajistit, že jejich systémy a data budou chráněna před potenciálními hrozbami.

20. Čvn 2024

Online kurz: Refreshing kurz pro auditory a manažery IS

2024: podzimní termín

13. Čvn 2024

Inovace v oblasti ISO norem

Zahrnutí aspektů změny klimatu do norem pro systémy řízení

28. Kvě 2024

Jaký způsob získávání znalostí je nejúčinnější?

Co očekáváte od dalšího vzdělávání?

20. Kvě 2024

Online kurz: Refreshing kurz pro manažery a auditory IS

2024: nový termín

17. Kvě 2024

Podrobněji o TISAX®: 12 cílů hodnocení

Bezpečnost informací v automobilovém průmyslu

15. Kvě 2024

Podrobněji o TISAX®: tři úrovně hodnocení

Bezpečnost informací v automobilovém průmyslu

02. Kvě 2024

TISAX®: Bezpečnost informací v automobilovém průmyslu

V rychlém pruhu

22. Dub 2024

ISO 42001 – nová norma pro umělou inteligenci

První světový standard pro umělou inteligenci

06. Bře 2024

Budoucnost AI a vlastnictví dat

Balancování mezi AI, bezpečností informací a vlastnictvím dat - II.část

29. Úno 2024

Ztrácíme kvůli AI kontrolu nad svými daty?

Balancování mezi AI, bezpečností informací a vlastnictvím dat

19. Úno 2024

Norma EN 50600 podporuje udržitelnost

12. Úno 2024

Nově jsme certifikačním orgánem pro EN 50600

Nyní v naší nabídce!

+420 733 180 494