22. Kvě 2023

Etický hacking jako trend v bezpečnostním průmyslu

Chcete vědět, jak je vaše společnost zabezpečená? Nechte se hacknout!

Ve stále více digitalizovaném světě se společnosti při provádění obchodních procesů a poskytování služeb na trhu spoléhají na IT systémy a sítě. Současně jsou však také vystaveny stále většímu riziku kybernetických útoků, které mohou jejich systémy a data ohrozit, způsobit značné finanční škody a poškodit jejich pověst.

Co tedy můžete dělat proaktivně? Máme pro vás několik tipů a triků!

Aby se tato rizika minimalizovala, stále více společností se obrací k etickému hackingu, známému také jako white hat hacking. Jedná se o metodu, při níž odborníci testují bezpečnostní systémy společností na zranitelnost a potenciální hrozby tím, že se do nich pokoušejí proniknout nebo simulují útoky. Na rozdíl od black hat hackerů, kteří tyto metody používají ke způsobení škody nebo krádeži dat, jsou etičtí hackeři najímáni společnostmi, aby odhalili zranitelná místa a mohli je opravit.

Jaké výhody z toho mohou mít společnosti?

Výhody etického hackingu jsou pro firmy zřejmé: mohou minimalizovat riziko ztráty dat a kybernetických útoků a zároveň zajistit, aby jejich bezpečnostní systémy byly odpovídajícím způsobem aktualizovány a odolávaly tak nejnovějším hrozbám. Organizacím také umožňuje zlepšit svou image tím, že zákazníkům a partnerům dávají najevo, že dbají na své zabezpečení.

Etičtí hackeři používají k identifikaci a odhalování zranitelných míst různé techniky a nástroje. Patří mezi ně penetrační testy, útoky prostřednictvím sociálního inženýrství, nástroje pro síťovou analýzu a skenery zranitelností. Spolupráce s etickým hackerem se tak ukazuje jako důležitá a životaschopná součást komplexního bezpečnostního plánu společnosti.

Etický hacking je však také složitý proces, který vyžaduje skutečně specializované dovednosti a znalosti. Společnosti by proto měly opravdu pečlivě zvážit, zda si na tuto činnost zaměstnají osobu interně, nebo zda si najmou externího dodavatele takového služby. V každém případě by se mělo jednat o spolupráci se zkušeným a kvalifikovaným etickým hackerem, aby byl potenciál této metody využit plně.

Ve světě, kde jsou kybernetické útoky stále častější a sofistikovanější, je etický hacking důležitou součástí strategie zabezpečení IT ve firmách. Tato metoda je malým dílkem skládačky pro minimalizaci rizik. I díky ní tak mohou firmy zajistit, že jejich systémy a data budou chráněna před potenciálními hrozbami.

13. Bře 2024

Online kurz: Refreshing kurz pro manažery a auditory IS

2024: jarní termín

06. Bře 2024

Budoucnost AI a vlastnictví dat

Balancování mezi AI, bezpečností informací a vlastnictvím dat - II.část

29. Úno 2024

Ztrácíme kvůli AI kontrolu nad svými daty?

Balancování mezi AI, bezpečností informací a vlastnictvím dat

19. Úno 2024

Norma EN 50600 podporuje udržitelnost

12. Úno 2024

Nově jsme certifikačním orgánem pro EN 50600

Nyní v naší nabídce!

05. Úno 2024

Barometr rizik: kybernetické útoky

Celosvětové riziko číslo 1

12. Led 2024

DORA – Odolnost ve finančním sektoru

Zákon o digitální provozní odolnosti

04. Led 2024

Významné legislativní novinky v oblasti kybernetické bezpečnosti v roce 2024

Zákony a směrnice zabývající se bezpečností informací

16. Lis 2023

TISAX: VDA vydala nový katalog ISA

Nová edice - verze 6

15. Lis 2023

Aktuality týkající se EN 50600

EN 50600 - Design

07. Lis 2023

O normě EN 50600

Vaše otázky - naše odpovědi

29. Zář 2023

CIS Compliance Summit 2023 / část II

Jaký byl ročník 2023/část II.

+420 733 180 494